Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego – 29.05.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Sprawskich z pałacu w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Okrój i Jezierskich. Bóg zapłać!

Zakupiłem akumulatorowe nagłośnienie przenośne wraz z dwoma bezprzewodowymi mikrofonami i pokrowcem na uroczystości i procesje w plenerze, z ofiar, które pozostały po opłaceniu składki ubezpieczenia za obiekty i budynki naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,

– środa wspomnienie św. Justyna, męczennika, Dzień Dziecka,

– czwartek I Czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne również z naszej wspólnoty parafialnej,

– piątek I Piątek miesiąca, wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy. Spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15:30 do godz. 16:00 i Msza św.

W Leśnicach spowiedź od godz. 16:30 do 17:00 i Msza św.

– sobota I Sobota miesiącaod godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.

– niedziela – Zesłanie Ducha Świętego.

3. Mamy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach czerwcowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:20.

5. Jest nowy nr Pielgrzyma, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. Za tydzień po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie w ramach Dnia Dziękczynienia. Polecam ofiarności Parafian i Gości i składam serdeczne Bóg zapłać!

7. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na próbę liturgiczną do kościoła w Leśnicach w piątek o godz. 17:00.

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, a szczególnie wszystkim DZIECIOM z okazji ich święta, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności