Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Drugą Niedzielę Zwykłą – 03.09.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Pani Danuty Rekowskiej z Leśnic strony bloków leśnych; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Teresy i Marcelego Rapalskich, oraz Bogusławy i Stanisława Rapalskich. Bóg zapłać!

Dziękuję Straży Pożarnej z OSP Leśnice za wyczyszczenie rynien kościoła filialnego w Pogorzelicach oraz PSP w Lęborku za zniwelowanie gniazda szerszeni w poszyciu dachu kościoła filialnego w Pogorzelicach. Serdeczne „Bóg zapłać!”

 

2.W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w intencji Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników oraz Uczniów naszej szkoły o godz. 8:15 w kościele w Leśnicach. Dokonam też poświęcenia tornistrów oraz przyborów uczniów klas I.

Po Mszy św. o godz. 17:00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY do godz. 18:00,

– czwartek I Czwartek Miesiąca – modlimy się nowe i święte powołania do kapłaństwa również z naszej wspólnoty parafialnej,

– piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie,

– niedziela to dzień odpustu Podwyższenia Krzyża Św. w kościele w Potęgowie, Msza św. odpustowa o godz. 14:00 w Potęgowie.

 

3. Zapowiedzi przedślubne:

          Cezary Ryfka, kawaler, zam. par. Charbrowo

          Paulina Izabela Muszyńska, panna, zam. par. Leśnice   –  Zap. III.

 

4. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

 

5. Za tydzień, w niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszki ofiar na malowanie dachu kościoła filialnego w Pogorzelicach, polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne Bóg zapłać!

 

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary, również te przeznaczone na malowanie dachu kościoła w Pogorzelicach składane przez rodziny. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności, a rozpoczynającym nowy rok szkolnych wielu łask i darów Ducha Świętego.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności