Lednica – XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000 pod hasłem “Idź i kochaj”

Kochani Przyjaciele Lednicy!
XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000 pod hasłem “Idź i kochaj” odbędzie się już 3 czerwca 2017 roku (sobota), w godzinach od 15:00 do 23:00. Dlatego tradycyjnie prosimy o pomoc w dystrybucji plakatów i ulotek w Waszych miejscowościach! Już w marcu uruchomimy pierwszą wysyłkę materiałów do punktów dystrybucyjnych. Jak się zapisać? Wystarczy wysłać do nas zgłoszenie poprzez formularz, który znajduje się po lewej stronie.
W razie pytań / wątpliwości prosimy o kontakt: promocja@lednica2000.pl
Dziękujemy za Waszą pomoc!!!

Symbole spotkania Lednicy 2017
Kochani! Wielkim charyzmatem Spotkań Lednickich jest mnogość symboliki. To właśnie dzięki prostym gestom i przedmiotom, możemy lepiej zrozumieć treści naszej wiary. Dziś ważne jest nie tylko to co się słyszy i widzi ale również to co można trzymać w dłoniach. Na LEDNICY zmieniamy znaczenie przysłowiowego „gadżetu” na „symbol” i „znak”. To inny poziom, inny sens, w końcu – inny CEL!
Najwyższy czas więc, abyście dowiedzieli się co w tym roku przygotowaliśmy dla Was!

Co otrzymasz na tegorocznej LEDNICY?
Puzzle lednickie – symbolika wywodzi się z wczesnego chrześcijaństwa, a dokładniej od greckiego słowa sýmbolon, które oznacza przedmiot przełamany na pół. Puzzel ma służyć realnemu spotkaniu, bo żeby złożyć cały napis „Idź i kochaj!” trzeba połączyć ze sobą dwa puzzle. Chcemy zaprosić Was do wręczenia jednej z tych rybek drugiej osobie, jednak nie tej, która jako pierwsza przyjdzie Wam na myśl, ale – może jeszcze nieznanej – którą w naszym życiu wskaże nam Duch Święty.


Różaniec – ma być dla nas towarzyszem drogi, który będzie podtrzymywać entuzjazm budowania wspólnoty z innymi. Modląc się na różańcu, stajemy się naśladowcami Maryi, mamy odwagę iść i kochać!


Świeca – symbol światła i pokoju. Jak co roku na Polach Lednickich rozbłysną dziesiątki tysięcy świec. Jest to znak płonącej wiary. Razem z tym światłem mamy iść i kochać!

Kroki ku Lednicy 2017
Kochani! 3 czerwca po raz XXI spotkamy się na Polach Lednickich!
W tym pod hasłem “Idź i kochaj”. Zostaniemy poprowadzeni do miłości, która przekracza wszelkie wyobrażenia.
Zanim to nastąpi zapraszamy aby rozpocząć duchowe przygotowanie do Spotkania lednickiego. Specjalnie na tę okoliczność opracowaliśmy dla was kroki ku Lednicy. To materiały wideo, które pomogą zrozumieć treści, które przekażemy 3 czerwca. Spodziewajcie się pierwszego kroku już wkrótce!
Krok 1 – Powstań i wyrusz w drogę!
Krok 2 – Pragnij i zaryzykuj!
Krok 3 – Odważ się… idź i kochaj!

Więcej pod adresem: http://www.lednica2000.pl/lednica2017/

 

 

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności